MAVERICK

2023 ГОДИНА

Каде што нависина може да ве однесе. Истражувајте, возете off-road – во нашиот наменски направен за било што Can-Am со високи перформански. Не однесе до подиумот на Дакар 3 години по ред. Сега е ваш ред да го преземете водството.

Скроти го најдивиот терен

И нанеси насмевка на лицето

Маверик против сè

Сите го поздрадуваат шампионот на карпите, нечистотијата и песокта. Маверик може да се справи со секоја авантура што ја сонуваш. Товарете го и тргнете off-road за да стигнете до најодалечените кампови или пак натпреварувај се и победи во најтешката трка.

 

Направи го посилен

ДОДАТОЦИ ЗА ВОЗИЛОТО

Брзо сменете го вашиот Maverick за да одговара на вашиот стил на возење и терен. Изберете од многуте додатоци, како LED светла или винч, за да може да возите како професионалец во секаков вид на авантура.

 

Забавувајте се со добрите мелодии

АУДИО ДОДАТОЦИ

Надградете го со врвни аудио додатоци што го прават вашиот Can-Am да пушта гласна музика со часови. Лесни се да се инсталираат, плус се моќни и издржливи. Каде е забавата? Таму каде што си ти со Maverick.

Пакет за акција

СИСТЕМ ЗА СКЛАДИРАЊЕ LINQ

LinQ ви овозможува да донесете повеќе храна, пијалоци и опрема за авантурата, која е полна со акција што претстои. Изберете од различните кутии, ладилници, торби и ранци. Лесни за ставање и вадење, спакувајте ги и тргнете во акција.

 

ОКТРИЈТЕ ГИ НОВИТЕ ПАКЕТИ И СПЕЦИФИКАЦИИТЕ НА МАВЕРИК

MAVERICK DS TURBO

НАЈДОБРОТО Е ПОДОБРО ОД НИКОГАШ. Високи перформанси на MSRP што ги држи нашите конкуренти будни ноќе: Maverick X3 DS со 2 седишта возбудува со следната генерација одете секаде. Од 135 КС до 200 КС, изборот е ваш.

 • 101 hp (135 kW)
 • Smart-Lok™* front differential
 • FOX† 2.5 PODIUM QS3 Piggyback shocks
 • High torque Dynamic Power Steering (DPS)
 •  14 in. (35.6 cm) cast-aluminum wheels/ 30 in. (76.2 cm) Maxxis Carnivore† tires
 • 4.5 in. (11.4 cm) digital display with keypad
 • Rear tow hook

MAVERICK DS TURBO RR

ЗАБРЗАЈ ГО СВОЈОТ ПУЛС Нов 64 инчи DS Turbo RR е мешавина од повеќе стандардни карактеристики и подобрена суспензија на сите терени.

 • 200 hp (149 kW)
 • Smart-Lok™* front differential
 • FOX† 2.5 PODIUM QS3 Piggyback shocks
 • High torque Dynamic Power Steering (DPS)
 • Belt monitoring system
 • 850 W Magneto
 • 14 in. (35.6 cm) cast-aluminum wheels / 30 in. (76.2 cm) Maxxis Carnivore† tires
 • 4.5 in. (11.4 cm) digital display with keypad
 • Rear tow hook  /  Horn, Buzzer & Evap system

MAVERICK X RS TURBO RR

Искачи се на врвот на листата и биди прв со 200 коњски сили и Smart-Lok™ диференцијал со режим на Trail Activ.

 • 200 hp (149 kW)
 • 72 in. width
 • Up to 24 in. (61 cm) of suspension travel
 • Smart-Lok featuring 4WD TRAIL ACTIV mode
 • 32 in. Maxxis Carnivore† tires, 14 in. cast-aluminum beadlock wheels

MAVERICK X RS TURBO RR WITH SMART-SHOX

НАПРАВЕН ЗА ПОБЕДА Искачи се на врвот на листата и победи ја трката со 200 коњски сили, Smart-Lok™ диференцијал со Trail Activ режим и Smart-Shox полуактивна суспензија.

 • 200 hp (149 kW)
 • 72 in. width
 • Up to 24 in. (61 cm) suspension travel
 • Smart-Shox Technology, Smart-Lok featuring 4WD TRAIL ACTIV mode
 • 32 in. Maxxis Carnivore† tires, 14 in. cast-aluminum beadlock wheels

> ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

> КРЕИРАЈ ГО СПОРЕД СВОИ ЖЕЛБИ И ПОТРЕБИ

> ПРОНАЈДИ ДИЛЕР

> ПОБАРАЈ ДЕМО ВОЗЕЊЕ

MAVERICK X RC TURBO RR

ПОБЕДИК ВО ИСКАЧУВАЊЕ НА КАРПИТЕ Тестирајте ја моќта и конечно освојте ја последната милја: Maverick X RC Turbo RR е врвното фабричко side-by-side возило кое со леснотија ги искачува карпите и ги остава ривалите зад себе. TTX суспензија со четири врски со растојание од 24 инчи располага со влеча задна рака слична на камион и предна двојна заоблена А-arm со swaybar.

 • 200 hp (149 kW)
 • 72 in. width
 • Up to 24 in. (61 cm) suspension travel
 • Smart-Lok featuring 4WD ROCK mode
 • 32 in. Maxxis† Liberty 2.0 tires, 15 in. cast-aluminum beadlock wheels

> ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

> КРЕИРАЈ ГО СПОРЕД СВОИ ЖЕЛБИ И ПОТРЕБИ

> ПРОНАЈДИ ДИЛЕР

> ПОБАРАЈ ДЕМО ВОЗЕЊЕ

MAVERICK X MR

КАЛТА НЕ Е ВАЛКАН ЗБОР. Сега со Smart-Lok™ предниот диференцијал и подесување специфично за кал за да ве извлече низ најтешките предизвици, тој е најширокиот Maverick со патување на суспензијата од 22 инчи и блиндирани гуми од 30 инчи. ITP Cryptid за врвни перформанси во кал.

 • 200 hp (11.6 hp / 100lbs)
 • Snorkeled engine air intake and CVT, 4,500-lb winch
 • Trophy truck inspired arched double A-arms
 • Half-doors
 • 30 in. tires on 14 in. cast-aluminum beadlock wheels

MAVERICK MAX X RS TURBO RR

ЛЕГЕНДИТЕ НИКОГАШ НЕ ЗАСТАНУВААТ. Работете на предниот дел на кој било пакет со 3 ваши пријатели, 200 коњски сили и Smart-Lok™ диференцијал со Trail Activ режим.

 • 200 hp (149 kW)
 • Maverick X RS Turbo RR top features , 4 seats
 • 4-point harness with shoulder pads
 • Trophy truck inspired double A-arms
 • Full roof
 • 32 in. tires on 14 in. cast-aluminum beadlock wheels

MAVERICK MAX X RS TURBO RR WITH SMART-SHOX

НАПРАВЕН ЗА ПОБЕДА Искачи се на врвот на листата и победи ја трката со 200 коњски сили, Smart-Lok™ диференцијал со Режим Trail Activ и полуактивна суспензија Smart-Shox.

 • 200 hp (149 kW)
 • 72 in. width
 • 22 in. (55.9 cm) of suspension travel
 • Smart-Shox Technology, Smart-Lok featuring 4WD TRAIL ACTIV mode
 • 32 in. Maxxis Carnivore† tires, 14 in. cast-aluminum beadlock wheels

ПОСЕТЕТЕ ГО НАШИОТ ИЗЛОЖБЕН ПРОСТОР

ПОСЕТЕ ГО НАЈБЛИСКИОТ ПРОДАЖЕН САЛОН, ПРОНАЈДЕТЕ ГО НАШИОТ CAN-AM OFF-ROAD ДИЛЕР И СЕРВИСЕН ЦЕНТАР.

 

 

МОЖЕ ДА ВИ СЕ ДОПАДНЕ

Maverick Sport

2023 ГОДИНА

Најпредизвикувачкиот начин да стигнете од точка А до точка Б, на кој било терен, во секое време, целосно натоварен или не. Can-Am е создаден за вашите следни авантури.

 

Maverick Trail

2023 ГОДИНА

Смести се удобно и вози ја последната милја. Нашиот најтесен side-by-side Can-Am широк само 52 инчи. Изграден за долги релации и нови патеки подеднакво со возбудливост, сигурност и способност.

 

Traxter

2023 ГОДИНА

Изграден со дополнителна опрема за да ве однесе многу подалеку од секојдневните работи. Traxter е најспособниот Can-Am некогаш: специјализиран за работни места, натоварен за лов, во агробизнисот и секаде каде што треба добро да ја завршите работата.