MËNYRA E DOBISHME MOBILETARE DREJTËSORE

Kur punoni gjatë periudhës më të keqe të dimrit, çdo ditë sjell sfida të reja për ju dhe sajën tuaj, por marrja pas hekurave të Ski-Doo tuaj është vetëm fillimi. Çdo udhëtim është një mundësi e re për të zbuluar se Ski-Doo Feeling në mënyra të ndryshme, dhe ju duhet të jeni gati për çdo detyrë që ju vihet në rrugën tuaj.

Kjo është arsyeja pse ne i kemi kërkuar kalorësve tanë dhe kemi përdorur atë që kemi mësuar nga përvoja e dekadave në ndërtimin e makinave me borë më të mira në botë për të përpiluar listën më të plotë të aksesorëve të domosdoshëm, pajisjeve të kalërimit dhe produkteve të kujdesit për ju dhe sajë tuaj.

Aksesorët e domosdoshëm për motorë dëbore

Parakolpi i përparmë me mbështjellje të plotë – Nga gjurmët e thyerjes deri te lundrimi në pyje me pemë të forta, nuk ka mënyrë më të mirë për të mbrojtur sajën tuaj. Është barriera përfundimtare midis udhëtimit tuaj dhe rreziqeve që përpiqen t'ju ngadalësojnë.

Pllakë rrëshqitëse me trup të plotë – Asnjëherë nuk mund të jeni të sigurt se çfarë po fshihet nën dëborë që mund të nënkuptojë një fund të hershëm të ditës suaj. Mbroni gjërat thelbësore nën udhëtimin tuaj dhe shtoni gjithashtu një prekje personalizimi. Pikat e paracaktuara të instalimit në shasi e bëjnë këtë një përmirësim të shpejtë për çdo sajë.

LinQ Working Light – Kur orët zgjasin; drita ulet. Drita e punës LinQ është shoqëruesi i përsosur për të kryer punën pasi rrezet e diellit fillojnë të zbehen. Integrimi i zgjuar i LinQ dhe dizajni i kthyeshëm lejon funksionimin pa duar.

LinQ Utility Cargo Box – Punët e mëdha në dëborë mund të kërkojnë shumë mjete. Kjo kuti masive mallrash ofron 135 L hapësirë ​​ruajtëse për t'u siguruar që keni hapësirë ​​të mjaftueshme për të mbajtur gjithçka që ju nevojitet për ta realizuar. Plus, ofron pika shtesë të montimit të LinQ për më shumë kapacitet ngarkese.

Mbajtës i sharrës me zinxhir - Nuk ka pasur kurrë një mënyrë të mirë për të mbajtur sharrë elektrike me zinxhir në sajë - deri më tani. Dizajni inteligjent ofron përdorim të lehtë me duar me doreza dhe montime në pjesën e pasme të sajë, në mënyrë që të ruani përdorimin e plotë të çdo pike montimi të disponueshme të LinQ.

Mbajtës sëpatë LinQ – Merrni dhe ruani sëpatën tuaj në sekonda. Magazinimi i përshtatshëm mban një gamë të gjerë madhësish sëpatë. Shtojca LinQ montohet në të dyja anët e sajë tuaj për qasje të lehtë kur është e nevojshme.

LinQ Deluxe Sleigh – Kur punët kërkojnë kapacitet maksimal të ngarkesës, LinQ Deluxe Sleigh është përgjigjja juaj. Nga ekspeditat e peshkimit dhe gjuetisë deri tek punët më të mëdha në dëborë, do të keni hapësirë ​​për të gjitha, plus aftësinë për të bartur edhe më shumë me shkathtësinë e pikave të lidhjes shtesë të LinQ.Pajisjet që nuk duhet të kaloni

Helmeta OXYGEN - Helmeta më e avancuar në botë e makinave me dëborë ofron veçori të fokusuara në komoditetin dhe sigurinë që nuk janë parë më parë në industri. Dhoma e rregullueshme e ngrohjes ju lejon të përdorni komoditetin tuaj ideal – edhe në kushtet më të ftohta. Një garazh me vizore me ngrohje e mban mjegullën e mbulesës së diellit, në mënyrë që të mund të shijoni një pamje të pastër kristal nga fusha më e madhe e shikimit të industrisë. Përfshin lidhjen e re eLinQ për të eliminuar kordonët e panevojshëm për funksionalitet më të mirë. Dritë LED gjithmonë ndezur në pjesën e pasme për siguri të shtuar dhe mbrojtje të lehtë të klasit botëror të teknologjisë MForge.

X-Team xhaketë/pantallona të larta – Standardi i industrisë për rehati dhe mbrojtje me performancë të lartë. I papërshkueshëm nga era, i papërshkueshëm nga uji dhe i frymëmarrjes, asnjë detaj nuk është anashkaluar në pajisjen e kalërimit të X-Team për të ofruar rehati dhe ngrohtësi maksimale. Jakë mbyllëse e heqshme që mban nxehtësinë, mbyllja e dyfishtë e zinxhirit të përparmë, zinxhiri i kompensuar dhe më shumë ofrojnë rehati të pakrahasueshme për ditët më të vështira në shteg.

Helmetat EX-2 - Mbrojtje hibride e gjithanshme përtej standardit. Funksionaliteti i plotë i funksionit që dëshironi nga një helmetë me fytyrë të plotë dhe një stil i mprehtë snocross. Mburoja e ngrohur siguron vizion pa mjegull dhe mbulesë dielli të anulueshme të këmbyeshme.

Xhaketa/pantallona të gjata për ekspeditë – Pajisja më e mirë për ata që luftojnë me elementët çdo ditë për të përfunduar punën. Xhaketa e ekspeditës përmban dizajn të gjatë parku për mbrojtje maksimale dhe nëntë xhepa të mëdhenj për t'ju ndihmuar të mbani gjithçka që ju nevojitet. Jashtëzakonisht i ngrohtë me 200 g izolim PrimaLoft Black dhe një shtresë e fortë Teflon HT për qëndrueshmëri të fortë. Pantallonat e larta të Expedition shtojnë gjithashtu dy xhepa të tjerë ngarkesash dhe një reputacion për t'u përballur me testet më të vështira çdo ditë.


Kujdesi thelbësor për sajë
Lubrifikantë XPS – Nga çdo udhëtim përfitoni vetëm atë që vendosni. Kur përdorni lubrifikantë XPS për gjërat thelbësore të sajë tuaj, ju po e trajtoni sajën tuaj në mënyrën më të mirë. Mendoni se çfarë mund të prisni nga sajë tuaj në këmbim? Pavarësisht nëse përdorni motorin lider në industrinë Rotax 2-stroke ose 4-stroke, XPS ofron nivelin më të lartë të mbrojtjes, performancës dhe besueshmërisë – edhe në motin më të ftohtë – që prisni nga prodhuesi kryesor në botë.

XPS Pastrues dhe degradues i gjithanshëm – Të dukesh mirë gjithmonë të bën të ndihesh mirë. Dhe kur sajëja juaj duket e mirë, ju dukeni edhe më mirë.

JU MUND TË Pëlqejnë

 • SI TË PËRGATITET PËR UDHËZIMIN TUAJ

  SI TË PËRGATITET PËR UDHËZIMIN TUAJ  Lexo artikullin
 • VENDET E PREFERUARA TË SHËRBIMIT ME MOBILE DORË

  VENDET E PREFERUARA TË SHËRBIMIT ME MOBILE DORË  Lexo artikullin
 • KËSHILLA PËR INSTALIM TË MËSHTATJES SË MOBILEVE DORE NGA mbështjellësit SCS

  KËSHILLA PËR INSTALIM TË MËSHTATJES SË MOBILEVE DORE NGA mbështjellësit SCS  Lexo artikullin
 • GJETJA E VRAPTUESVE TË DUHUR SKI

  GJETJA E VRAPTUESVE TË DUHUR SKI  Lexo artikullin