Vendlindja : I grew up in Vernon, BC and currently hang my smelly sled Pajistjet in Sicamous, BC.

Slita aktuale : 2022 Summit X Expert Turbo 165 and 2021 Summit X Expert Turbo165

NDIQENI NË RRJETE SOCIALE

Është e drejtë të thuhet se sfida është ajo që drejton ambasadoren e Ski-Doo, Shena Thomas. Nuk ka rëndësi nëse kjo sfidë vjen nga shtyrja e kufijve të saj në një motorr, biçikletë dheu, snowboard apo thjesht të qenit një model pozitiv për gjeneratën e ardhshme të grirësve, nuk ka rëndësi. Ajo i takon ata kokë më kokë me pasion dhe një qëndrim pozitiv që frymëzon të tjerët rreth saj të bëjnë të njëjtën gjë. Këtu ka më shumë për Shena Thomas:

Lloji i preferuar i terrenit për të hipur: Terreni im i preferuar absolut është terreni i ri. Mundësia për të eksploruar dhe për të shkuar diku ku nuk kam qenë më parë, edhe nëse është një zonë mikro në oborrin tim të pasmë. Kjo është ajo që më vendos një buzëqeshje në fytyrën time.

 

Cila është puna juaj "e rregullt"? Unë kaloj 6 muajt e vitit dhe nuk jam me motor dëbore në kujdesin shëndetësor. Kam bërë kalimin nga një mjek paramedik në punën time aktuale duke punuar në laboratorin e spitalit 7 vjet më parë. Faleminderit të gjithë punonjësve të kujdesit shëndetësor që shfaqen ende, i kuptoj vështirësitë e reja me të cilat përballeni dhe ju vlerësoj.

 

Interesat dhe hobi jashtë lëvizjes me borë: Eksplorimi i botës rreth meje do të përmbledhte hobi dhe interesat e mia. Më pëlqen ecja me shëtitje, ecja me biçikletë dhe snowboarding për të përjetuar malet rreth meje nga një këndvështrim tjetër. Kur malet nuk më thërrasin, unë e kaloj kohën time në dispozicion duke udhëtuar, kohë gjatë së cilës zhytja në skuba ka kapur kuriozitetin tim.

 

Çfarë do të thotë për ju ajo ndjenjë Ski-Doo? #thatskidoofeeling është një ideal i përbashkët midis të gjithë shoferëve të motoçikletave për të pasur mundësinë të zhyteni 100% në moment. Ai moment mund të jetë në lidhje me natyrën e nënës, duke kaluar kohë me miqtë/familjen, një shans për reflektim të brendshëm të pandërprerë, duke shtyrë kufijtë fizikë ose mendorë, një arratisje nga detyrimet e jetës ose një kombinim i të gjithave. Për mua #thatskidoofeeling është tingulli i një turbo fabrike, një gdhendje në pow dhe një buzëqeshje gjatë gjithë ditës.

 

Çfarë ju motivon të jeni Ambasador? Të kesh idhuj të zgjuar, të sigurt dhe të respektueshëm për t'u parë kur isha një kalorës i ri ishte një frymëzim i madh për mua. Ashley Chaffin dhe Nadine Overwater më frymëzuan të jem më i mirë, të bëj më mirë dhe të vlerësoj sportin për gjithçka që mund të jetë. Qoftë aftësia e ngasjes, njohuritë për ortekët, ndarja e dashurisë për sportin ose ndihma e një shoku me motor dëbore kur është e mundur. Të qenit ambasador është një mundësi për të ndarë atë "ndjesi Ski-Doo" me të tjerët.

 

Modeli i preferuar Ski-Doo i të gjitha kohërave: Do të më duhet të them XM-në time 2014. Ky ishte motorri që e ktheu udhëtimin me motorr nga një hobi në një mënyrë jetese për mua. Më lejoi të bëja atë që doja të bëja me motorët e dëborës dhe u desh të gjithë ndëshkimi që e kalova pa lemzë ndërsa mësova dhe përparoja.

 

Qe sa kohë ngisni një motorr dëbore? Teknikisht, motorri im i parë i dëborës ishte Arctic Cat Kitty 72' e vjetër që e mora kur isha nën 3 vjeç. Prindërit e mi do të më merrnin në udhëtimet e klubit dhe unë kam ende trofe që atëherë, mbi 30 vjet më parë. Unë nuk kam hipur gjatë gjithë viteve të shkollës dhe u ktheva në ngasjen vetëm rreth 12 vjet më parë. Nuk kam humbur asnjë ditë bore që atëherë!

 

Cila është argëtimi më i madh që keni pasur ndonjëherë në një motorr? Një ditë më bie në sy. Ne po punonim për një kullim të fortë plot me hapje përrenjsh, puse pemësh dhe terrene të pjerrëta të ngushta. Në fillim të ditës, besova plotësisht se isha jashtë elementit tim dhe do ta mbaja grupin prapa. Në një farë mënyre, Gen4 850 ime 2018 dhe unë arritëm të kërcenim përmes çdo sfide të vetme që na vinte, dhe u ngjita në liqenin që synonim të padëmtuar, përpara grupit dhe duke buzëqeshur vesh më vesh.

 

Momenti im më i sikletshëm në një motorr është… Ok, mos qesh. Ishte dita kur bleva motorrin tim të parë. Unë isha një vrapues motocross, kështu që kisha mentalitetin moto. Hipa në motorrin e huaj për mua dhe në mënyrë të ligjshme e pyeta shitësin, "ku është frena e përparme?" ndërsa shikoja dorën time të djathtë dhe më pas poshtë te këmbët e mia.

 

Kënaqësia ime fajtore është… të përqafoj qenin tim Tilly.

 

Një artikull apo aksesor i domosdoshëm për çdo udhëtim? Vetem nje? Kjo është një zgjedhje e pamundur. Me siguri që e dua paketën time të mjeteve luksoze Ski-Doo!

 

Cili është vakti juaj i preferuar në një motorr (ndalesë në shtigje, recetë për tenxhere me muff, etj.)? Më pëlqen një kanaçe me goca deti të tymosur dhe krisur. Energjia në një kanaçe.

 

Aktuale SHV: 2008 kabinë e ekuipazhit Chevy Silverado me një kuvertë të sheshtë me porosi.

 

Skuadra e preferuar sportive profesionale: Unë nuk kam një të tillë. Unë kam një idhull individual, i cili ka ndikuar tek unë përmes përulësisë, etikës së punës dhe duhet të ketë qëndrim më të mirë. CIDI -Ricky Carmichael. Fajtor - Unë kam një tatuazh të tij duke garuar në kafazin tim të djathtë.

 

Stina e preferuar: Kalimi nga fundi i dimrit dhe fillimi i pranverës, ashtu si ditët zgjasin.

 

Ushqimi i preferuar: Gaforrja e Alaskan King dhe një biftek i mirë.

 

Destinacioni i ëndrrave të udhëtimit: E kam kontrolluar tashmë atë jashtë listës në 2014. Basecamp i malit Everest, Nepal.

 

Çfarë ju pëlqen për BRP? Më pëlqen Premtimi i BRP, “Ka të bëjë me motorrat që ne ndërtojmë dhe emocionet që ato ofrojnë. Një angazhim për t'u fiksuar gjithmonë për krijimin e përvojës më të mirë për ngasësit tanë, pa kompromis.” Amen.