Vendlindja : British Columbia

Slita aktuale : Summit X w/Expert 165 3.0 SHOT Red, Summit X 175 w Shot Blue

NDIQENI NË RRJETE SOCIALE

Pasioni

Për të nxjerrë maksimumin nga aventura e jetës. Nuk ka rëndësi se çfarë po bëj, duhet të jetë argëtuese dhe aventureske! Ecja me biçikletë malore, ecja me biçikletë, ecja me vozitje, ecja me motorr ose ski janë të gjitha mënyra për të eksploruar planetin dhe për të parë se çfarë ka rreth kthesës tjetër. Një gjë që ka udhëtimi me motorr mbi të gjitha këto sporte është se mjedisi po ndryshon, nga vendndodhja në mot dhe kushtet, si dhe terreni që mund të mbuloni brenda një dite është i çmendur!

 

Ngasjet

Më duhet të vjedh një linjë nga Bret Rasmussen këtu dhe të them sinqerisht "Nuk më intereson shumë se ku është, por kudo që ka rënë më shumë borë është vendi im i preferuar për të hipur!" Dëbora e thellë është e fundit, dhe me fat për mua, oborri im i Squamish/Whistler/Pemberton merr një ton borë të thellë! Stili im Ngasjet është i gjithi i rrjedhshëm malor – më pëlqen të pikturoj gjurmët e thella me ujë nëpër pemët tona bregdetare të pyjeve tropikale dhe alpine (Vetëm duke menduar për të më bën të buzëqesh!).

 

Pajistjet

Prejardhja ime është në sportet me fuqi njerëzore, kështu që të kem Pajistjet më të lehtë që performon mirë është ajo që kërkoj në hipur në Pajistjet. Linja Helium Pajistjet e Ski-Doo ka arritur vërtet këtë pikë, me përzierjen e materialit të lehtë, funksional dhe të fortë që ju bën të ndiheni të lirë kur lëvizni nëpër terren. E kam parë të ecë shumë gjatë 5 viteve të fundit, ende po i shtyj dizajnerët të ndriçojnë pantallonat Helium për t'u përshtatur me xhaketat!

 

Puna

Unë jam me fat që nuk kam pasur kurrë një punë TË VËRTETË, pasi kam filluar të garoj në ngjarje qëndrueshmërie të fuqizuara nga njeriu që në shkollë të mesme. Garat më çuan në të gjithë botën për 18 vjet nëpër disa nga mjediset më të vështira dhe ngjarjet më rraskapitëse. Dhe kur mbarova garat, kalova në aventurat e llojit tim për të krijuar histori të shkëlqyera për kompanitë e mëdha që më mbështesin, gjë që është ende pasioni im sot.

 

Më argëtuesja

Komuniteti i udhëtimeve me motorr është i mbushur me kaq shumë njerëz të pasionuar, energjikë dhe tepër argëtues, saqë është fjalë për fjalë e pamundur të mos kaloni një kohë të mirë kur jeni atje jashtë në shfaqje bore, xhiro me tregtarë ose thjesht në shtëpi me miqtë tuaj. Thënë kështu, ne e bëjmë këtë udhëtim në Alpine, Wyoming çdo vit me disa miq që vijnë nga Minesota, Alaska, B.C. dhe Wyoming, dhe që nga momenti kur zgjohemi deri në momentin kur kokat tona godasin jastëkët tanë gjatë natës, kalojmë mirë! Braaaap!