Vendlindja: Valdez, Alaska

Slita aktuale : Summit X me/Expert Red/Bardhë 154, Summit X me/Expert Red/Bardhë 165

NDIQENI NË RRJETE SOCIALE

Pasioni

I dua udhëtimet! Nëse pyet dikë që më njeh, është shumë e vështirë për mua të qëndroj ulur! Unë gjithmonë duhet të qëndroj në lëvizje dhe më pëlqejnë aventurat dhe çdo gjë që përfshin jashtë. Tani e kaloj kohën si në Wyoming ashtu edhe në Alaskë, duke kampuar, duke hipur në biçikleta, duke peshkuar dhe duke hipur në kuajt e mi gjatë verës. Çdo gjë me motor ka gjithmonë vëmendjen time dhe ngasja e motorrit ka qenë një pasion i vërtetë që kur isha rreth 5 vjeç. Gjithmonë më ka frymëzuar vërtet që të ndihmoj në rritjen e këtij sporti edhe më shumë dhe më pëlqen t'i shikoj njerëzit të mësojnë dhe të argëtohen po aq sa unë!

 

 

Ngasja

Vendi im i preferuar për të hipur gjithmonë do të jetë vendlindja ime, Valdez. Unë u rrita duke hipur atje dhe ende nuk kam përjetuar një vend si ai. Disa nga vendet e mia të preferuara janë 15 minuta nga shtëpia ime. Dëbora e madhe, pamjet e mahnitshme dhe terreni i mrekullueshëm është ajo që më pëlqen vërtet për këtë vend. Njerëzit atje janë të mrekullueshëm dhe për shkak se unë kam lindur atje dhe qyteti është aq i vogël, saqë është si një familje e madhe me motorra dëbore, gjithmonë aty për të ndihmuar ose për të hipur.

Tani që kaloj gjysmën e dimrit tim në Wyoming, ndjej se mundësitë e mia janë të pafundme. Është e kundërta e Alaskës, plot me terren teknik me pemë. Kjo është emocionuese, pasi mund të vazhdoj të shtyj veten dhe të mësoj diçka të re çdo ditë! Ky dimër do të jetë padyshim më i miri.

 

Pajisjet

Më pëlqen absolutisht kostumi Ski-Doo Revy. Më mban shumë ngrohtë kur jam duke hipur dhe nuk ndihem i madh dhe i rëndë. "Pajisja ime" tjetër do të ishte xhaketa Helium 50 dhe pantallonat. Kjo pajisje është e fortë dhe e krijuar për ngasës aktivë. Unë qëndroj gjithmonë i ngrohtë dhe i thatë në këtë veshje.

 

Puna

Unë zotëroj dy kafene në Alaskë dhe të dyja më mbajnë mjaft të zënë. Unë jam shumë me fat dhe kam disa punonjës të mrekullueshëm që më japin fleksibilitetin për të pushuar shumë nga dimri.

 

Më argëtuese
Kjo është sinqerisht një pyetje vërtet e vështirë për t'iu përgjigjur. Unë kam hipur për aq kohë sa mbaj mend dhe kam pasur disa përvoja mjaft të mahnitshme. Ndoshta do të më duhej të them disa nga udhëtimet e mia rrugore në Kanada.

Ngasja në vende të reja është gjithmonë një shpërthim, veçanërisht me miqtë e mirë. Kam disa histori mjaft qesharake rreth kamionëve dhe rimorkiove që prishen në Alcan dhe na nxjerrin nga disa situata mjaft të vështira. Të kalosh gjithë natën dhe ta bësh të funksionojë sepse të gjithë kemi të njëjtin pasion për të qenë në dëborë.

Hidhni disa rrëmujë argëtuese në motorr me miq të mirë dhe do të keni disa kujtime të mira!