ZGJEDHJA MË TË MIRË ATV OSE SXS/UTV PËR FAMILJET ME FËMIJË

NE JU NDIHMOJMË TË GJENI MJETIN MË TË MIRË TË FIRË RRUGËS QË MUND TË KËZONI ME TË GJITHË FAMILJEN.

Familjet rrinë së bashku në të trashë dhe të hollë. Shijimi i aktiviteteve të gjithë së bashku është vetëm një nga mënyrat që anëtarët e familjes lidhen me njëri-tjetrin dhe krijojnë kujtime të qëndrueshme. Ne besojmë se aktivitetet në natyrë janë një pjesë e madhe e asaj që e bën një lidhje familjare, kështu që ne ofrojmë shumë mënyra të mrekullueshme për ta bërë këtë. ATV-të dhe automjetet krah për krah (SxS) janë mënyrat më të fundit për të përjetuar aventura jashtë si një familje - dhe ata që e kanë provuar tashmë, e dinë se për çfarë po flasim. Këto ditë, automjetet jashtë rrugës janë të dizajnuara për të akomoduar më shumë se një person, të gjithë duke qenë të sigurt, kështu që kalorësit e të gjitha moshave mund të shijojnë atë që ofron hapësira e mrekullueshme!

Në këtë artikull, do të gjeni gjithçka që ju duhet të dini nga ATV-të dhe SxS-të më të mira për familjet dhe aksesorët që i marrin ato në një nivel të lartë, deri te aktivitetet drithëruese jashtë rrugës që do ta bëjnë familjen tuaj të dëshirojë të hipë përsëri dhe përsëri. .

 

ATV OSE ANË PËR ANË/UTV: CILI ËSHTË MË I MIRË PËR SHËRBIM FAMILJAR?

Kur planifikoni një përvojë jashtë rrugës me familjen, dy gjërat që dëshironi të kërkoni janë kapaciteti i pasagjerëve dhe siguria e automjetit. Së pari, udhëtimi që zgjidhni varet plotësisht nga numri i anëtarëve të familjes që dëshironi të merrni me vete si pasagjerë. Nëse keni një familje të madhe dhe prisni të sillni 2-5 pasagjerë, një SxS/UTV do të ishte zgjidhja më e mirë për ju. Ato janë të dizajnuara për të mbajtur rehat deri në 6 persona, me dy rreshta ndenjëse në disa modele. Nëse dëshironi ta mbani atë në minimum dhe të mbani vetëm një anëtar të familjes në të njëjtën kohë, mund të shkoni lehtësisht me një automjet ATV.

Siguria është gjithashtu një element i madh për t'u mbajtur nën sy. Të gjitha automjetet jashtë rrugës janë bërë duke pasur parasysh sigurinë e kalorësit (dhe të pasagjerit), por automjetet SxS/UTV janë projektuar për të qenë më të sigurta, pasi kanë rripa sigurie, zvarritje anësore dhe kafaze rrotullimi në modelet e tyre bazë. Kjo, megjithatë, nuk do të thotë se ATV-të janë të pasigurta. Në fakt, ndërtimi si një automjet i sigurt është një nga avantazhet e shumta të ATV-ve dhe ka shumë aksesorë në dispozicion për të rritur sigurinë e udhëtimeve tuaja.

Le të gërmojmë më thellë në modelet e ndryshme ATV dhe SxS/UTV në mënyrë që të gjejmë udhëtimin më të mirë jashtë rrugës për ju dhe familjen tuaj.

 

SXS/UTV APO ME SHUMË UDHËSËARË APO ATV ME 2 PASADERË PËR SHËRBIM FAMILJARE?

Tani që e dimë se kapaciteti i pasagjerëve është një element kryesor për t'u kujdesur, pyetja është se sa vende do t'ju nevojiten. Do të dëshironi të etiketoni një person, apo ta bëni atë një festë me 4? Këtu janë opsionet më të mira të automjeteve që ne duhet të ofrojmë sipas madhësisë së familjes suaj.

NJË MJETE 4 VENDËSE OSE 6 VENDËSE ANË PËR ANË PËR NJË GRUP

Nëse ndiheni sikur 2-3 ulëset në një SxS/UTV bazë po ngërthejnë stilin tuaj, atëherë do të dëshironi të zgjidhni një automjet me hapësirë ​​shtesë. Një nga opsionet më të mira të kalërimit familjar që keni në kategorinë SxS është Can-Am Maverick Sport MAX DPS. Mund të vendosë rehat deri në 4 pasagjerë, ka një dizajn modern dhe është shumë i gjerë për të mbajtur pajisjet me vete. Është ndërtuar gjithashtu i sigurt me një kafaz të profilizuar të miratuar nga ROPS dhe mbrojtje të jashtme nga terreni. Një tjetër opsion miqësor për familjen është komandanti i famshëm i gjithanshëm Can-Am. Nëse dëshironi një automjet që kombinon argëtimin familjar dhe detyrat e punës, Can-Am Commander MAX XT me 4 vende është ai për ju. Ata e quajnë Komandantin një makineri që bën gjithçka për një arsye! Së fundi, nëse doni të rrisni numrin tuaj të pasagjerëve në 6, Can-Am ka gjithashtu disa opsione automjetesh me 6 vende me më shumë se hapësirë ​​të mjaftueshme për ngarkesë. Zbuloni më shumë rreth linjës Can-Am të automjeteve me 4 dhe 6 vende krah për krah.

 

NJË ATV 2-UP PËR TY DHE TUAJ PLUS-ONE

Një SxS/UTV me kuti nuk është opsioni juaj i vetëm për kalërim familjar. Një ATV 2-up është një alternativë e denjë për të ndarë aventurat në shtigjet jashtë rrugës me një nga fëmijët tuaj ose një partner. Ai strehon rehat një pasagjer të dytë, ndërkohë që i lejon ata të shijojnë nxitimet e adrenalinës për të cilat njihet ky udhëtim. Një automjet që ofron këtë përvojë është Can-Am Outlander MAX DPS. Ka ergonomi dinamike të rehatisë së pasagjerit dhe doreza për pasagjerë me pozicione të shumta, në mënyrë që anëtarët e familjes tuaj të jenë të qetë dhe të fokusohen në peizazh. Nëse jeni një adhurues i madh i ATV-së, por dëshironi ta shijoni atë me shumë anëtarë të familjes, një mënyrë për ta bërë këtë është të blini automjete të shumta. Secili person mund të ketë makinën e tij për të kontrolluar dhe mund ta ndjekë me ritmin e tij! Merrni më shumë informacion rreth linjës Can-Am të ATV-ve me 2 vende.

 

FILLONI FËMIJËT TUAJ NË JETËN JASHTË RRUGËS ME ATV për RINJË

Nëse familja juaj ka fëmijë të moshës 6 vjeç e lart, ju mund t'u merrni një automjet të tyren dhe t'i hipni shtigjeve së bashku! Formacioni DS ATV nga Can-Am ka një përzgjedhje të automjeteve ATV për të rinjtë që i prezanton kalorësit e rinj me jetën jashtë rrugës. Këto makineri cilësore Can-Am janë projektuar duke pasur parasysh sigurinë e fëmijëve, të kompletuara me një motor elektrik, opsione kufizuese të shpejtësisë dhe trajtim që frymëzon besim. Fëmijët mund të përjetojnë vetë pavarësinë e kalërimit dhe të mësojnë kalërimin e vërtetë të shtigjeve, në mënyrën e duhur. Mësoni më shumë rreth linjës Can-Am DS të ATV-ve për të rinjtë.

 

AKSESORË ATV DHE AKSESORË PËR MJETET PËR SHËTIMIN MË TË MIRË TË FAMILJES

Aksesorët ATV dhe SxS si ata nga Can-Am janë krijuar për ta bërë më të mirë çdo udhëtim me automjetin tuaj jashtë rrugës, madje edhe udhëtimet me familjen. Ato ofrojnë siguri, rehati dhe kënaqësi të shtuar për të gjithë përvojën. Këtu është një listë e aksesorëve të domosdoshëm për përvojën më të mirë familjare në shtigje.

Nëse familja juaj nuk është mësuar të kalojë nëpër shtigje, ose shumëllojshmëria e kushteve të motit që vijnë së bashku me të, xhamit e përparmë janë një investim i madh. Ata ju bllokojnë nga i ftohti, era, shiu dhe bora dhe mbrojnë pasagjerët nga pluhuri, insektet dhe poleni që notojnë në ajër. Një gjysmë xhami i përparmë ose reflektor i erës është gjithashtu i shkëlqyeshëm për të kontrolluar rrjedhën e ajrit. Ata e bëjnë udhëtimin shumë më të rehatshëm, me ajrin që shtyhet në drejtime të tjera përveç jush dhe fytyrës së familjes suaj! Blini sot xhamat e ATV dhe SxS.

Udhëtimet familjare me një SxS/UTV të hapur janë argëtuese dhe emocionuese. Ndjehet sikur jeni më shumë në aksion, me ajër të pastër që fryn në fytyrën tuaj ndërsa kaloni nëpër shtigje. Por ka një anë tjetër të kësaj medalje. Një automjet i hapur ju ekspozon ndaj elementeve ndonjëherë të papritura që mund të hasni kur jeni jashtë. Aksesorët e çatisë sigurojnë që udhëtimet tuaja familjare të mund të vazhdojnë pa ndërprerje, pavarësisht nga moti! Nxehtësia e mprehtë e diellit ose shiu i rrëmbyeshëm nuk do të jetë problem për ju. Ato janë gjithashtu të shkëlqyera për të mbrojtur të gjitha pajisjet që keni sjellë me vete për aventurën tuaj. Bleni tani çatitë e automjeteve krah për krah.

Kur lundroni përreth, gjuani ose thjesht aventuroni përgjatë shtigjeve të natyrës me familjen tuaj, ju duhet të mbani pajisje me vete. Rritja e kapacitetit tuaj të ruajtjes me aksesorët e ngarkesave është mënyra më e mirë për t'u siguruar që mund të sillni gjithçka që ju nevojitet për ta bërë udhëtimin të paharrueshëm. Kutitë e ngarkesave janë një opsion që mund të instalohet lehtësisht në ATV dhe SxS/UTV. Kutia e ftohësit LinQ është gjithashtu e dobishme kur sillni me vete ushqime dhe pije për një piknik, pasi i mban ato të freskëta me një izolim shkume të cilësisë premium. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, raftet e magazinimit janë një opsion klasik për të shtuar hapësirë ​​shtesë në automjetin tuaj që i mban gjërat tuaja në vend të sigurt, pavarësisht se ku shkoni.

Shtimi i aksesorëve audio në pajisjen tuaj është një mënyrë e thjeshtë për të rritur argëtimin në udhëtimet familjare. Sistemet e altoparlantëve të Can Am janë të lehta për t'u instaluar dhe vijnë në stile të ndryshme, në varësi të faktit nëse hipni në një automjet ATV ose SxS/UTV. Të kesh një kolonë zanore për të gjitha aventurat e familjes suaj do të krijojë me siguri kujtime të qëndrueshme! Blini tani sistemet tona të fuqishme dhe të besueshme audio të klasës së automobilave.

 

 

KËRKONI NJË AKTIVITET FAMILJOR ADVENTUROR JASHTË RRUGËS?

Mos kërkoni më tej! Projekti i BRP, Uncharted Society, është çelësi juaj për një udhëtim të paharrueshëm jashtë rrugës me familjen tuaj. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni vendndodhjen dhe ne do t'ju ofrojmë gjithçka që ju nevojitet—një automjet, pika interesi, orientim sigurie, një hartë dhe udhëzime funksionimi—për ta përjetuar atë në maksimum. Drejtoni familjen tuaj nëpër qoshet më emocionuese të botës me një makinë jashtë rrugës që zgjidhni. Na besoni, nuk do të pendoheni. Zbuloni mijëra aventura jashtë rrugës në disa nga vendet më të bukura në Tokë tani!

 

ESHTE KOHA PËR TË ARGËTUAR ME FAMËN!

Pasi të vendosni se cilin automjet do të përdorni për aventurat tuaja familjare jashtë rrugës, argëtimi do të vijë natyrshëm. Një ATV dhe një automjet krah për krah janë të dyja automjete të shkëlqyera që u ofrojnë familjeve emocione, aventura dhe kohë cilësore lidhjeje që ata do ta mbajnë mend për një kohë të gjatë në vazhdim.

JU MUND TË Pëlqejnë

 • ZGJEDHJA MË TË MIRË ATV OSE ANË PËR ANË/UTV PËR GJUHET

  ZGJEDHJA MË TË MIRË ATV OSE ANË PËR ANË/UTV PËR GJUHET  Lexo artikullin
 • ATV OSE ANË PËR ANË/UTV: GJENI ORV-në më të mirë për përdorim në fermë

  ATV OSE ANË PËR ANË/UTV: GJENI ORV-në më të mirë për përdorim në fermë  Lexo artikullin
 • PERDORIMI I SXS/UTV OSE ATV TUAJ PËR LËRJE TË DORËS DHE ARGËTIM NË DIMËR

  PERDORIMI I SXS/UTV OSE ATV TUAJ PËR LËRJE TË DORËS DHE ARGËTIM NË DIMËR  Lexo artikullin