Eesti jetisõitjad võtsid Poola EM-etapilt maksimumi

23-26 juunil sõideti troopikalises kuumuses jetispordi EM-sarja Poola GP. Eesti sportlased võtsid Poola GP-lt neli etapivõitu, kaks teist kohta ja kolm kolmandat kohta.

EM-sarjas toimus esimest korda Runabout Junior GP4 klassi sõit, kus osales ka kaks eestlast: Karl Kesküla ja Arti Mölter. Mõlemad noored on varem sõitnud nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi võistlusi, aga tiitlivõistlustel olid nad stardis esimest korda. Terve võistluse jooksul kujunes välja kaks tõsist võistluspaari ning need olid tšehh Petr Dryjak ja Kesküla ning sakslane Maddox Reichardt ja Mölter.

Etapi esikohale tuli lõpuks Dryjak, teine oli Kesküla, kolmas Reichardt ning Mölter jäi kahepunktilise kaotusega neljandaks.

Mattias Siimann on EM-tiitli jahil klassides Runabout GP2 ja Runabout GP4. Runabout GP2 klassis oli tema suurimaks konkurendiks poolakas Marcin Senda. kellele tuli alla vanduda ainult viimases sõidus. Etapivõit kuulus Siimannile, teiseks tuli Senda ja kolmandaks leedukas Mindaugas Jaciauskas.

Runabout GP4 klassis suutnud keegi Siimanni konkurentsis püsida. Kolmest sõidust kolm võitu andsid etapivõidu maksimum punktidega hispaanlase Alejandro Prats Palau ees. Siimann sõitis kaasa ka võimsaimas klassis Runabout GP1, aga kuna osaleti GP2 klassi jetiga, mida ei ole lubatud forseerida. siis jäi kiirusest konkurentidega võrreldes puudu. Hea sõiduga suutis ta kokkuvõttes välja sõita kuuenda koha.

Runabout Ladies GP4 klassis aga üllatas kõiki ja ka iseennast Annemarie Randla, kes hoolimata tagasihoidlikust algusest võttis ühepunktilise eduga etapilt kolmanda koha. Ajasõidust tuli viimane koht, kuna jett oli lekkima hakanud ja jooksis vett täis.

Startideks sai kõik õnneks korda. Viimaselt kohalt startides tegi Randla hea sõidu ja lõpetas neljandana. Teises sõidus tuli lausa kolmas koht ja veidi nihu läinud kolmanda sõidu kaheksas koht andsid etapi kokkuvõttes kolmanda koha. Etapivõit läks Tsehhi Nikola Dryjakovale ja teiseks sõitis ennast poolatar Amanda Karasek.

Jetispordi EM-sarja kolmas etapp toimub juuli keskel Portugalis.