Can-Am zahajuje rok 2021 Dakarem po rekordním závodním roce 2020

Valcourt, Quebec, Kanada, 3. ledna 2021 - Téměř před rokem Can-Am zvítězil na Dakarské rally potřetí za sebou. Dnes, kdy začíná nejtěžší závod, má Can-Am dobrou pozici a účastní se ho více než 30 účastníků Maverick SSV. A s rekordním rokem na závodních tratích po celém světě v roce 2020, Can-Am ukazuje svoji dynamiku více než kdy jindy.

„Rok 2020 byl neuvěřitelným rokem pro off-roadové závody Can-Am,“ řekl Bernard Guy, hlavní viceprezident globální produktové strategie společnosti BRP. "Výsledky mluví samy za sebe." Stejně jako výrobci automobilů zapojených do F1 nebo NASCAR jsou závody klíčovým ukazatelem inovace našich produktů. Sledujeme a testujeme dynamiku a výkon vozidla v nejnáročnějších podmínkách, poté použijeme stejný vítězný vzorec a použijeme jej na celou naši sestavu, ať už se používá na trati, v práci nebo venku s přáteli a rodinou. “

Tolik pódií

Letos v produkčních závodních kategoriích UTV Turbo dominoval Can-Am Maverick a jeho seznam profesionálních a amatérských závodníků. Od proslulé rallye Dakar v lednu až po prosincové mistrovství SCORE Pro UTV a oh-so-many mezi tím, Can-Am Maverick přivedl do kruhu vítězů širokou a různorodou skupinu jezdců, kteří se během této historie zapsali do historie.

To nejdůležitější z celého světa: Casey Currie a spolujezdec Sean Berriman se stali prvními Američany, kteří vyhráli Rallye Dakar na čtyřech kolech. Během 12 dnů najeli vyčerpávajících 7 500 km a předvedli neuvěřitelný výkon, houževnatost a spolehlivost Mavericku. Hunter Miller zvítězil v Ultra4 King of the Hammers a vedl pódium pro Maverick v závodě nazvaném „nejtěžší jednodenní off-roadový závod na planetě“ - což není přehnané Phil Blurton vyhrál sezónní Best in the Desert Championship Matt Burroughs vyhrál sezónní šampionát SCORE Corry Weller vyhrál celoroční Lucas Oil Off Road Racing Series Toby Price vyhrál Goondiwindi 400, vyčerpávající závod na 400 km v Austrálii Denisio Casarini Filho a Ivo Renato Mayer zvítězili na brazilské Rally dos Sertões Aby mohli soutěžit (a vyhrát) v konkurenci světové třídy, začínají závodníci Can-Am přesně tam, kde běžný jezdec: se zásobním Can-Am Maverick.

„Vývoj našich vozidel probíhá od jezdce dolů a my vytváříme stroje přizpůsobené jejich širokému spektru potřeb,“ říká Jean-François Leclerc, manažer závodu BRP. „Skutečnost, že Maverick může dosáhnout tak úžasných výsledků plošně na nejtěžších tratích světa znamená, že je postaven tak, aby překonal všechny výzvy, které na něj vrhnou víkendoví jezdci."

Lidé, kteří hledají vozidlo schopné zvládnout nejnáročnější terén, vzdálené výhledy a vzrušující stezky, se mohou spolehnout na vítězná vozidla nejtěžších offroadových závodů na světě. Závody téměř každý víkend ukazují neuvěřitelnou pevnost a flexibilitu Mavericku. Ať už jezdci hledají vzrušení ve skalách nebo v blátě, nebo majitelé pozemků, kteří potřebují vozidlo, které dokáže pracovat stejně tvrdě jako oni, s důvěrou to zvládne stroj Can-Am postavený tak, aby zvládl ty nejdrsnější podmínky.

Can-Am má ten správný stroj, část nebo příslušenství, aby zajistil, že budete moci vytěžit maximum ze všeho, o co váš stroj požádá. Další technické podrobnosti a specifikace produktu, stejně jako informace o kompletní řadě MY21 terénních vozidel Can-Am najdete na adrese https://can-am.brp.com/off-road/.