Gerard Farrés

PREMIK DO ŠTIRIH KOLES

Gerard Farrés se je rodil v španski Manresi 24. marca 1979 in otroštvo preživel v Olost de Lluçanès, mestecu s samo tisoč prebivalci v osrčju Katalonije. Za vadbo njegovih terenskih veščin bi bilo to idilično mesto: sredi narave, obkroženo z gozdovi in ​​polji, polnimi življenja. Skozi svojo prvo dirko na 14. prvenstvu v Kataloniji Enduro za otroke se je njegova kariera dvignila, potem ko je bil izbran za tekmovanje v svetovnem tekmovanju Enduro. Tam je treniral z nekaterimi najboljšimi kolesarji na svetu in se pomeril z njimi kot del ekipe Real Federación Motociclista Española (RFME).

Poleg tega, da so v tej kategoriji zmagali na svetovnem prvenstvu, jim je z mladinsko ekipo RFME trikrat uspelo tudi šestkrat osvojiti Enduro (ISDE): v Avstraliji, na Portugalskem in v Grenadi. Toda to je bil šele začetek: Gerard je na reliju Dakar trikrat nastopil s številnimi vrhunskimi uvrstitvami v španski Baji, reliju Merzouga in drugih relijih na daljavo.

Je novinec v svetu štirikolesnih strojev, vendar je tako hiter, kot bi pričakovali, da bi nekdo navadno stal na vrhu stopničk. Letošnji Dakar bo njegov najmočnejši izziv doslej.