A SOUTH RACING CAN-AM TEAM NÉGY HELYET ZSEBEL BE AZ ELSŐ HATBAN BAJA LENGYELORSZÁGBAN

• A portugál Alexandre Ré második hellyel növelte az FIA European Baja sorozatbeli előnyét
  • A kuvaiti Meshari Al-Thefiri továbbra is vezeti a FIA világbajnokságot a Baja sorozatban Lengyelország után

SZCZECIN (LENGYELORSZÁG): A South Racing Can-Am Team ismét sikeresen bejutott a FIA terepjáró bajai világkupába: négy Can-Am Maverick az első hat között végzett Baja Polandon, és a hat autó közül öt elérte a versenyt. vasárnap Szczecinben ér célba.

Az utolsó délelőtt nedves és sáros körülmények, valamint szombaton egy katonai próbapályán átívelő, ugrásos és megerőltető szakaszok ellenére a Can-Am-ek felülkerekedtek a kihíváson, és a jó formában lévő portugál pilóta, Alexandre Ré és társvezető testvére, Pedro végzett a második helyen. helyet az FIA T4 kategóriában a helyi pilóta, Marek Goczal mögött a South Racing által épített Can-Am-ben. A siker lehetővé tette Ré számára, hogy növelje előnyét az FIA European Baja sorozat T4-es kategóriájában.

Saleh Al-Saif és a francia segédpilóta, Sebastien Delaunay a második South Racing Can-Am versenyen harmadik hellyel zárta a dobogós helyezéseket, és az eredmény lehetővé tette a szaúdi pilóta számára, hogy csökkentse a lemaradást csapattársával, Meshari Al-Thefirivel szemben. T4 kitüntetések a FIA terepjáró bajai világkupán.

A kuvaiti Meshari Al-Thefiri és katari navigátora, Nasszer Al-Kuwari a negyedik helyet szerezte meg az utolsó szakaszon, és ez lehetővé tette Al-Thefiri számára, hogy megőrizze FIA Világkupa-elsőségét, és versenyben maradjon az európai sorozatok kitüntetéséért.

Az uruguayi Louis Henderson első alkalommal lépett fel egy európai versenyen a South Racinggel, és a spanyol Juan Carlos Carignanival összeállva a hatodik helyen végzett, annak ellenére, hogy szombaton egy kisebb ütést kapott.

Henderson három dél-amerikai Dakarral küzdött meg quadon, és részt vett a 2012-es FIM Világkupán is. Részt vett a Vegas-Reno versenyen is.

„Ez volt az első alkalom Lengyelországban” – mondta Henderson, aki az uruguayi turisztikai minisztériumtól is támogatta a magánszponzorok listáját. „Veztem néhány UTV-versenyt Argentínában, hogy lássam, milyen érzés az UTV-ben.”

Az uruguayi Rodrigo Zeballos és Sergio Lafuente duó az ötödik South Racing Can-Am csapatot hajtotta végre, és túljutott egy 10 perces büntetést időmérő kártya hibája miatt, így a 11. helyen végzett.

A litván pilóta, Rokas Baciuška a spanyol Armand Monleónnal karöltve honfitársa, Oriol Vidal helyett megnyerte a péntek délutáni kvalifikációs szakaszt. Szombaton délelőtt egy baleset megkérdőjelezte a bajnoki címet, de a tehetséges fiatal innentől kezdve versenyzett, és megnyerte az utolsó szakaszt.

Scott Abraham, a South Racing Can-Am Team játékosa így nyilatkozott: „Ez egy újabb jó Baja Poland volt, és legalább az időjárás kitartott vasárnapig. A mai nap végi nedves viszonyok kissé alattomossá és nem annyira élvezetessé tették a dolgokat a legénység számára. Erős esemény volt ez a South Racing Can-Am csapat számára, hiszen megnöveltük előnyünket az európai és a FIA bajai világkupán egyaránt.

„Járműgyártóként a South Racing Can-Am gyártású autója is megnyerte a versenyt összességében, és a South Racing a South Racing által gyártott autókkal tudta megszerezni a legjobb 10 helyezést. Ez ismét mutatja a Can-Am erejét a nemzetközi terepfutó piacon.

„Érdekes terep volt Lengyelországban, és Alex (Ré) úgy döntött, megállapodik, hogy megszerezze a vezetést az Európa-kupában, valamint megőrizze a második helyet összesítésben.”

Baciuška volt a teljes mezőny kinyilatkoztatása a péntek délutáni nyitó 7,33 km-es kvalifikációs szakaszon keresztül. A litván 7 perc 49,1 mp alatt állította meg az órákat a vizes és keskeny szakaszon, így a negyedik leggyorsabb időt érte el az összetettben két X-raid Mini és egy Toyota mögött, és nyolc másodperccel vezette az FIA T4-es szakaszt a South Racing Can-Am csapatától. - Al-Saif társ.

Baciuška így nyilatkozott: „Jó nap volt, de rövid. osztályunkban P1, összesítésben pedig négy. Csak jó köridőt kellett elérnünk, hogy jó rajtpozíciót tudjunk elérni a holnapi igazi szakaszokon.”

A helyi pilóta, Marek Goczal a harmadik, a South Racing versenyzője, Ré, Zeballos, Al-Thefiri és Henderson pedig a negyedik, ötödik, hatodik és kilencedik helyen végzett a 12 autós T4-es mezőnyben, Ré elismerte, hogy óvatosan vezetett a trükkös nyitányon. Zeballos 10 perces büntetést kapott időmérőkártya hibája miatt.

Az igazi akció a Drawsko Pomorskie katonai körzet 184,05 km-es szelektív szakaszának első két áthaladásával kezdődött szombat reggel. Goczal helyismeretét kihasználva megszerezte a szakaszgyőzelmet, és 4 perc 09 másodperces T4-előnyben részesítette a délutáni szakasz megismétlését.

A South Racing Ré, Al-Saif, Al-Thefiri, Henderson és Zeballos a második, a harmadik, a hatodik, a hetedik és a kilencedik helyen végzett, Henderson túlélt egy gyengéd gurulást, Al-Thefiri pedig időt veszített gumihibával. Az egyik napról a másikra vezető Baciuška bankot vágott, és büntetést kapott, amiért nem fejezte be a szakaszt.

„Hibát követtünk el, hogy elkerüljük a víz fröccsenését” – mondta a segédpilótája, Vidal. „Kicsit túl sokat mentünk a bal oldalon, és nekiütköztünk egy partnak, és egy kicsit elrontottuk az egyik első kereket. Sikerült visszajönnünk a szervizpontra, hogy elinduljunk a második szakaszon.”

Goczal ismét a leggyorsabb volt a megismételt futásban, és 6 perc 43,8 másodperces T4-es előnnyel állt meg az éjszakai megállásban. Al-Saif. Al-Thefiri, Henderson, Zeballos és Baciuška tartotta a második, harmadik, ötödik, hatodik, 11. és 12. helyet.

A két rövid, 9,65 km-es és 17,35 km-es szelektív szakaszon átívelő ismétlés az eljárást vasárnap zárta le. A nyitányt Amerigo Ventura nyerte a South Racing Baciuškától, a hosszabb másodikat pedig Goczal, ismét a litvántól. Ez azt jelentette, hogy Goczal 8 perc 33,8 másodperccel vezetett Ré felett az ismétlésben, Al-Saif és Al-Thefiri pedig megtartotta a harmadik és az ötödik helyet.

A T4-esek a második menetben túlélték az árulkodóan csúszós és sáros körülményeket, Goczal 9 perc 26,8 másodperccel megerősítette a kategória győzelmét Ré felett. Al-Saif zárta a dobogós helyeket a South Racing Can-Am Team számára, Al-Thefiri pedig az utolsó körben kiszorította Pavel Silnovot, és feljött a negyedik helyre.

„A mai nap olyan volt, mint egy terep-rali, nem egy klasszikus rally a sárral és a körülményekkel” – mondta Baciuška, aki megnyerte az utolsó szakaszt.

A South Racing Can-Am csapatot a Method Wheels, a Tensor Tyres, a Motul, a Bell, a Lazer és az OMP támogatta.