Półmetek Rajdu Dakar. Aron Domżała liderem w klasie SSV.

Jesteśmy na półmetku Dakar Rally.

To był kolejny udany dzień w wykonaniu polskich zawodników. Dużo zmian zaszło w klasyfikacji generalnej SSV. Aron Domżała (Monster Energy Can-Am Team) awansował na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Aron Domżała liderem klasyfikacji SSV na półmetku Rajdu Dakar

Michał Goczał awansował na 5 pozycję w klasyfikacji generalnej SSV

To był kolejny udany dzień w wykonaniu polskich zawodników. Dużo zmian zaszło w klasyfikacji generalnej SSV.

Dotychczasowy lider Chilijczyk Lopez (South Racing Can-Am) miał defekt na trasie i naprawa Mavericka trwała ponad godzinę. Finalnie dojechał na metę 6 etapu na 20 miejscu ze stratą 53 minut do zwycięzcy odcinka Khalifa Al Attiyaha. W klasyfikacji generalnej spadł na 3 pozycją.

Wykorzystali do Aron Domżała / Maciej Marton (Monster Energy Can-Am), którzy 6 etap ukończyli na 4 pozycji i wskoczyli na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej SSV. Mają 40 sekund przewagi nad swoim kolegą z teamu Monster Energy Can-Am - Austinem Jonesem.

Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk (Energylandia Rally Team) zmagania na 6 etapie ukończyli na 5 miejscu a w klasyfikacji generalnej SSV awansowali również na 5 pozycję. Druga ekipa Energylandia Rally Team Marek Goczał / Rafał Marton zajęła 10 miejsce na 6 etapie i w klasyfikacji generalnej SSV jest na 12 miejscu.

Kamil Wiśniewski (Orlen Team) zdecydowanie podkręcił tempo i na 6 odcinku zajął 6 miejsce. W klasyfikacji quadów utrzymał 8 pozycję a w quadach 4x4 jest liderem i powiększył swoją przewagę nad drugim zawodnikiem do ponad 13 godzin.